Masszázs házi kedvenceken

Kutyánk, macskánk ugyanúgy szenvedhet mozgásszervi rendellenességben, örökletesen vagy idős kora miatt, esetleg valamilyen betegség vagy baleset velejárójaként. Az állatok teste is ugyanúgy reagál a masszázsra, mint az emberé. Bizonyos embereken alkalmazott masszázstechnikák jól alkalmazhatók kutyákon is.
Macskákkal kicsit nehezebb a dolog, mivel nagyon önálló lények, nem biztos, hogy sikerül rávenni, hogy egyhelyben maradjanak, de ha elérjük náluk, hogy úgy feküdjenek, ahogy mi akarjuk, ők is ugyanúgy tudják élvezni a masszázst, mint mi emberek.
A kutyák nagyon jól tűrik a masszázst. Ha jó, amit csinálunk, ellazulnak és teljesen átadják magukat a kényeztetésnek. Nem simogatásról, dögönyözésről van szó, hanem igazi masszázsról. Gyógymasszázs, svédmasszázs és thai masszázs fogások is alkalmazhatók a betegség jellegétől függően.
Mivel a kutyában is ugyanúgy energia áramlik, mint bennünk, amelynek egyensúlyban kell lennie ahhoz, hogy egészséges maradjon, az energiavonalak stimulálása, a szabad energiaáramlást elzáró gócpontok felszabadítása a kutyákban is öngyógyító folyamatokat indít be.
Persze, a kutya nem ember, nem fog félórát, egy órát nyugodtan maradni, és esetleg olyan nyomásokat, húzgálásokat eltűrni, amelyek fájdalommal járnak, így ha kutyamasszázsra megyünk, számítsunk rá, hogy a fél órás masszázs is eltarthat egy órát, mert 5-10 percenként szinte biztos, hogy szüneteltetni kell a kezelést és hagyni kell az állatot újból megpihenni.
Ha a kutyánkon ízületi fájdalom, egyéb mozgásszervi rendellenesség tüneteit észleljük, amely idős korban gyakori lehet, forduljunk először az állatorvosunkhoz és konzultájunk a masszázs lehetőségéről. Ha az orvos javasolja, mindenképpen keressünk fel egy kutyamasszőrt, mert a masszázs fájdalomcsillapító hatása segít a kedvencünknek könnyebben mozogni és aktívan tartani őt.