Fülmasszázs, avagy a fül reflexpontjainak masszírozása

A keleti masszázsoknál a fül külső részére úgy tekintenek, mint a test mikro rendszerére. Ahogy a talpon vagy a tenyéren, a fülön is megtalálhatók a test egyes szerveinek megfelelő reflexológiai pont. A nyugati masszázsokban ezt a masszázst is a felfrissülés, a regenerálódás eszközének tekintik. A fülön rengeteg idegvégződés található, amelyek masszírozásával kellemes érzés keletkezik bennünk.

Hat egyszerű lépésben bárkit részesíthetünk a fül masszírozásának jótékony hatásában.1. lépés

Keressünk egy csendes, nyugodt helyet. Kapcsoljuk a mobiltelefont és szüntessünk meg minden külső zavaró tényezőt. Tompítsuk el a fényeket a lámpaburák árnyékolásával, vagy egyszerűen csak gyújtsunk gyertyákat a sötét szobában.

A masszázsban részesülő személy feküdjön le, nyakát támasszuk alá egy párnával, a füléről simítsuk félre a haját. A masszírozó fél pedig helyezkedjen el a fej mögött, úgy hogy a fekvő személy arcába nézzen.

 2. lépés

Terítsük szét az ujjainkat a hajon a fül alatt, a hüvelykujj kerüljön a fülcimpára. Kezdjük el lágyan simogatni a fülcimpát egyidejűleg mindkét fülön. Haladjunk alulról felfelé a fül teteje felé. Közben az ujjbegyekkel finoman masszírozhatjuk a fejbőrt is. Ismételjük meg háromszor.

 3. lépés

Térjünk vissza a fülcimpa aljához. Lágyan nyomjuk meg a bőrlebenyt a hüvelykujjunk és a következő két ujjunk közé fogva. Felváltva nyomjuk és csavarjuk a fülcimpa lebenyét néhány másodpercig. A fülcimpa reflexpontjaira a nyak és a fej régiói válaszolni fognak. Haladjunk a fül teteje felé ezekkel a mozdulatokkal. Nyomkodjuk és csavarjuk végig a teljes fülcimpát, ezzel a vállakból, a könyökből, a csuklóból, a bokából, a lábfejből váltunk ki reakciókat. Ismételjük meg háromszor.

 4. lépés

Tegyük a hüvelykujjakat a homlokra, a többi ujjunkat nyújtsuk ki a hajvonal mentén ezzel stabilizálva a kezet. Nyomjuk a mutatóujjunkat a fülcimpák redői közé. Kis körkörös mozdulatokkal masszírozzuk végig a redőket. Ezt is háromszor ismételjük meg. Most a nyak, a csípő, a térd, a hát alsó része és a medence tájéka került stimulálásra.

 5. lépés

A mutatóujjak hegyét tegyük a fül közepén egy pontra, de ne nyúljunk bele a fülcsatornába. Nyomjuk le finoman, majd engedjük el. Ismételjük meg háromszor. Folytassuk tovább végig a középvonal mentén. Ha ezen a területen végeztünk térjünk át oda, ahol a fül találkozik a fejjel és ismételjük ott is meg. Ezen a területen néhány belső szervet és az éhség érzetet vettük kezelésbe.

 6. lépés

Akasszuk a hüvelykujjunkat a fül közepébe, lágyan húzzuk a fület a fejtető felé és körkörösen mozgassuk a fület háromszor. Fedjük le a fület a nyitott tenyerünkkel, az ujjakat terítsük szét a hajban. Mozgassuk a kezünket körkörösen finoman masszírozva a fejbőrt és a fület. Végül kérjük meg a masszírozott személyt, hogy vegyen néhány mély lélegzetet, majd igyon egy pohár vizet.

Fül reflexpontok

A fül reflexpontjai

Fontos:

  • A masszázs nem helyettesíti az orvosi kezelést
  • Orvosi kezelés alatt álló személyeket és terhes nőket csak az orvos jóváhagyásával masszírozzunk.
  • Ne masszírozunk nyitott, égett vagy sérült területeket.
  • A fülbevalókat, más ékszereket vegyük ki a fülből masszírozás előtt.

Hasznos:

  • Ezt a masszázst partnerünkön, de akár saját magunkon is elvégezhetjük.
  • A fülmasszázs kiegészítő lehet más masszázsok mellé, de önmagában is nagyon hatásos.
  • Ha a masszírozott személy nem allergiás, használhatunk egy nagyon kevés masszázskrémet vagy olajat is.
  • A masszázs végén elfogyasztott víz kimossa a felszabadult mérgeket a szervezetből.