Masszírozás otthon

Ha nem tudsz elmenni masszőrhöz, otthon is élvezheted a masszírozás jótékony hatását. Vannak testrészek, amelyeket magadnak is meg tudsz masszírozni, vannak, amelyhez segítségre lesz szükséged.

A legjobb hatás eléréséhez használjuk valamilyen masszázsolajat. Ezt vehetjük készen is, vagy elkészíthetjük házilag. A házilag készítéshez itt találsz recepteket. Egyszerre csak kis mennyiséget vegyünk a kézbe és dörzsöljük szét a két tenyerünkben, hogy felmelegedjen.

A masszázshoz válasszunk ne túl puha fekhelyet, a legjobb a föld. Relaxációs zenével, illóolajok párologtatásával teremthetünk tökéletes atmoszférát.

A test masszírozásakor kintről befelé, a szív felé, a lábfejtől a fej felé, az ujjvégektől a szív felé haladjunk.

A masszőrök négy fő masszázsfogást alkalmaznak.

Dörzsölő-nyomó masszázs egy vagy több ujjal, vagy kézéllel, apró körkörös nyomó mozdulatokkal. Lazítja az ízületeket, serkenti a vérkeringést.

Nyomó-simító masszázs lassú, ritmikus lökésekkel, a két tenyér egymástól 2-3 cm-re legyen. Ujjbeggyel, tenyérrel könnyen masszírozzunk, a mélyebb nyomást ujjízülettel vagy kézéllel végezhetjük.

Gyúrás vagy dögönyözés, mintha tésztát dagasztanánk. A gyomor és a csípőtájékot megragadva dögönyözhetjük. Ez is serkenti a vérkeringést, és lazítja az izmokat.

Ütögetésnél rövid, ritmikus és gyors mozdulatokat alkalmazunk. Kézéllel paskolhatjuk a test húsosabb részeit vagy a hátat. Tulajdonképpen kis, karateütésekkel szaporán paskoljuk a testet, úgy, hogy ne okozzunk fájdalmat.

Mielőtt nekiállunk a masszírozásnak, 10 csuklókörzés és 10-15 levegőbe markolással melegítsünk be.